Dış Ticaret

2004 yılından beri şirketimiz dış ticaret ve yurt dışı firmaların Türkiye temsilcilik faaliyetlerini yürütmektedir. Bu faaliyetler kimya,petrokimya,makine,akaryakıt ve maden sektörlerinde yoğunlaşmıştır.


Ürünler

TANK TAVAN VE AKSESUARLARI

 • Yüzer Tank Tavanları
 • Yüzer Tank Tavan Contaları
 • Yüzer Tank Tavan Tesisat Sistemleri
 • Geodezik Tank Kubbeleri
 • Tank Emme Kolları

ÇABUK BIRAKMA KANCALARI VE İSKELE YANAŞMA SİSTEMLERİ

 • Çabuk Bırakma Kancaları
 • İskele Yönetim Sistemleri
 • Rıhtım Yanaşma Sistemleri
 • Demirleme Yük Kontrol Sistemleri

DOLUM KOLLARI

 • Kriyojenik Deniz Dolum Kolları
 • İklimsel Deniz Dolum Kolları
 • Kara Dolum Kolları
 • Dolum Kolu Altlık ve Milleri

USTURMAÇALAR

KATALİST VE DOZAJ POMPALARI

TAHRİK MİLLERİ

ETİLEN FIRIN BORULARI

BASINÇ KAPAKLARI

KAUÇUK HORTUMLAR

KOMPOZİT HORTUMLAR

ACİL BIRAKMA KAPLİNLERİ

TANK MİKSERLERİ VE KARIŞTIRICILARI


Akaryakıt Dış Ticareti

Transit Akaryakıt Ticareti

Şirketimiz 5015 sayılı akaryakıt tüketim kanunu kapsamında İhrakiye Teslim Şirketi olarak gerekli yasal düzenlemeye uymuş, Türkiye sınırları içinde hava, deniz limanlarına, marinalara ve transit yakıt ihtiyacı duyulan her noktaya gerek ithal ederek, gerekse üreticilerinden temin edip tüm saydığımız bu taşıtların ihrakiye ihtiyaçlarını karşılamaya hak kazanmıştır. Şirketimiz daha çok liman ve marinalarda yakıt tesliminde uzmanlaşmıştır. 

Çanakkale’den Antalya’ya kadar uzanan tüm Ege ve Akdeniz sahilindeki yat limanlarına karayolu ile yabancı bayraklı özel yatlara yakıt ikmali yapılmaktadır. Hız ve güvenin ön planda olduğu bu hizmette 2000 yılından bugüne kadar bu bölgenin tek bayisi Akıntürk’tür. 

Ege Bölgesinde bulunan Gaziemir Ege Serbest Bölgesi ve Menemen Deri Serbest Bölgesi’nin tek akaryakıt tedarikçisi olan şirketimiz, 1999 yılından bugüne kadar hizmetine devam etmiştir.
 

Alüminyum Tavan ve Yüzer Tank Tavan Montajı Resimleri

Firmamız Opet,Alpet,Likit Kimya ve daha bir çok seçkin petrokimya firmasının yüzer tank tavan ve alüminyum tavan montajlarını gerçekleştirmiştir. 

Galeri için tıklayınız.


Temsilcisi Bulunduğumuz Firmalar

Strainstall AMTS

Strainstall AMTS firması dünyaca ünlü Stevens çabuk bırakma kancalarının üreticisidir.Firma aynı zamanda limanlar ve iskeleler için rıhtım yönetim ve bordalama çözümleri üretmektedir.Bu çözümler gemi yanaşma hassasiyetinin önemli olduğu petrokimya tesislerinde yaygın olarak kullanılmaktadır. Firma Tüpraş, Opet, Egegaz ve Egegübre gibi sektörün önde gelen kuruluşlarının seçkin bir tedarikçisidir.
Firma web sitesi için tıklayınız.
 

Ferrostatics International Ltd

Ferrostatics International Ltd firması ağır sanayide kullanılan yüksek basınç ve sıcaklığa dayanıklı valfler, tahrik milleri, patlama subapları,katalizor ve dozaj pompaları ve bunların yedek parçalarını üretmektedir.Petkim ve Tüpraş gibi petrokimya sektörünün öncü kuruluşlarının seçkin bir tedarikçisidir.
Firma web sitesi için tıklayınız.
 

Manoir Industries Ltd

Manoir Industries Ltd firması petrokimya sektöründe veya hidrojen üretiminde kullanılan steam cracking ve steam reforming katalistlerinin sistem ve yedek parçalarını üretmektedir. Petkim ve Tüpraş gibi petrokimya sektörünün öncü kuruluşlarının seçkin bir tedarikçisidir.
Firma web sitesi için tıklayınız.
 

Hitech Elastomers Ltd

Hitech Elastomers firması deniz plastik ve mühendislik çözümleri üretme alanında uzman bir firmadır. Firmanın sağladığı çözümler arasında müşterinin isteğine göre üretilebilen her cins ve tipte usturmaça ve şamandıralar mevcuttur. 30 seneden beri faaliyet göstermekte olan firmamız Hindistan'ın en büyük usturmaça üreticisidir. Türkiye'de seçkin petrokimya tesisleri, sivil ve askeri limanlar nezdinde referanslarımız mevcuttur.
Firma web sitesi için tıklayınız.
 

Vilma Oil Ltd

Gayrimünhasır acentesi olduğumuz Vilma Oil Ltd firması nafta, gaz yağı, fuel oil, kerosen ve jet yakıtı taşıması ve ticaretini yapan Akdeniz ve Karadeniz havzalarında sektöründe lider bir kurumdur.Yıllık 2.5 milyon tondan fazla nafta tedarikiyle Karadeniz havzasındaki nafta piyasasının en önemli aktörüdür. Firmanın temel misyonu müşterilerine en uygun taşıma ve risk yönetimi çözümlerini sunmak ve petrol piyasasında tedarikçi ve müşteri arasındaki mesafeyi kısaltmaktır.
Firma web sitesi için tıklayınız.
 

Circul-Aire Inc

Türkiye temsilcisi olduğumuz Circul-Aire korozyon önleme ve koku giderme problemleriyle ilgili 45 yılı aşkın süredir çözümler sunan filtre firmasıdır. Korozyon önleme ve koku giderme kullanılan kimyasal kuru tip medyalar kullanım ömrü bittiğinde evsel atık olarak atılabilir. Ortamda istenmeyen gazları yüksek oranda gaz tutabilen kimyasal medyalarımız, ortamda bulunması istenmeyen gazları kimyasal obzervasyonla tuza çevirdiği için daha ağır gazlar medya üzerinden geçse bile tuza çevrilen gazları tekrar dışarı bırakmaz. Mevcut havalandırma sistemlerine kolayca adapte edilebilen, düşük bakım maliyetli bu filtreleme sistemlerinin tüm montajı, bakımları ve mühendislik hizmetleri şirketimiz tarafından yapılmaktadır.
Firma web sitesi için tıklayınız.
 

Amnitec

Amnitec hafif, son derece esnek ve yüksek çalışma basınçları yeteneğine sahip dayanıklı, güvenilir hortumları sizlere sunmaktadır. 1982 yılında Hollanda'da kurulan Flextraco firması 2004 yılında Amnitec ile güçlerini birleştirmiştir .Temsilcisi olduğumuz Amnitec firmasının dünyada ve Türkiye'de birçok referansı bulunmaktadır. Paslanmaz çelik metal esnek hortumlar:Yüksek fiziksel güç, uzun ömürlü ve iyi korozyon özelliklerinin avantajlarını birleştiren hortumlar, endüstriyel uygulamalarda geniş bir yelpaze için uygundur. UFBX -200° C 600 ° C çalışma sıcaklığı aralığında sıvı ve gazların her türlü taşıması için uygundur. Stripwound metal esnek hortumlar: Taşıma uygulamalarında sıvılar için United-Flexible hortumların mekanik hasarlara karşı çok dayanıklı ve sağlam çeşitli boyutları ve ağırlıkları mevcuttur. Ürün, özellikle zift veya bitüm (BS6130) olarak tanımlanan sıcak viskoz sıvıların taşıması için uygundur ve paslanmaz çelik seçenekleri mevcuttur. Amnitec Kompozit Hortumlar: Amnitec kompozit hortumların güvenilirliği ve dayanıklılığını en üst düzeyde sağlamak için yüksek kalite standartlarında üretilmektedir. Her uygulama için optimum şartlar için tasarlanmış hortum çok katmanlı polipropilen kumaş ve filmler, çelik tel heliksler ve hafiflik, mükemmel esneklik ve dayanıklılık sağlamak için gerekli gömlekleri birleştirir. İç ve dış teller statik çıkışını önlemek için electrically continuous özelliğindedir. Titreşim Emiciler: Powerflex vibrasorbers paslanmaz çelik dalga hortumu, paslanmaz çelik dış tel örgü ve özellikle gürültü ve soğutma ve klima sistemlerinde bulunan titreşim yıkıcı güçleri emmek için tasarlanmış titreşim emicileri vardır. Bağlantı elemanları: Gaz ölçer bağlantı elemanları, metal boru bağlantı elemanları
Firma web sitesi için tıklayınız.
 

IVG Colbachini Spa

IVG, toz sıvı veya gaz ürünleri aktaran endüstriyel kauçuk hortumların üretiminde 40 yılı aşkın süredir yer almıştır. 1966 yılında kurulan IVG Colbachini spa şirketi 120 mt. uzunluğuna kadar ve kısa ölçülerde 800 mm. iç çapa kadar alçak ve orta basınçlı kauçuk hortum üretiminde uzmanlaşmıştır. IVG hortumları tüm sanayi kollarında kullanılmaktadır. Tüm cirosunun %70’i yurtdışı satışlarından elde edilmektedir. Yıllık olarak rekorlu çeşitleri ile beraber 21 gruba ayrılan 5.000 tipin üzerinde hortum üretimi yapmaktadır. Kompresör hortumu, Su Hortumu, Sıcak Su Hortumu, Buhar Hortumu, Toz Hortumu, Yangın Hortumu, Otomotiv Hortumu, Gıda ve İçecek Hortumu, Tank ve Tanker Hortumu, Kumlama Hortumu, Drenaj Hortumu, Demiryolu Hortumu, Akaryakıt Hortumu, On shore Hortumu, Platform Hortumu, Asit Kimyasal Hortumu, Kablo Koruyucu hortumu, Gemi Hortumu, Peristaltik Pompa Hortumu, Nem Hortumu, Kaynak Hortumu gibi birçok çeşitte kauçuk hortum üretimi yapabilmektedir. Ayrıca kardeş kuruluşu bassi offshore ile off-shore denizaltı hortumlarının tedariğini de sağlayabilmektedir.
Firma web sitesi için tıklayınız.
 

MIB Italiana

Türkiye acentesi olduğumuz MIB Italiana firması 1966 senesinden beri İtalya’nın Padova şehrindeki tesislerinde üretim yapmakta ve dünya genelinden 80’den fazla ülkeye LPG,CNG,LNG,sıvı etilen,ham petrol,benzin,mazot ve daha bir çok petrokimyasal sıvı için deniz ve kara yakıt ikmalleri için güvenli bağlantı sistemleri ihraç etmektedir.
Firma web sitesi için tıklayınız.
 

Lotus Mixers

Türkiye acentesi olduğumuz Lotus Mixer firması Amerika Florida’daki tesislerinde 40 yılı aşkın süredir üretim yapmakta ve petrokimyadan, eczacılık sektörüne kadar onlarca değişik sektör için mixer üretmektedir.Firmamızın beşyüzü aşkın çalışanının 98 adedi alanında uzman mühendislerdir. 140’dan fazla pervane çeşidiyle, müşterinin her türlü kimyasal sıvı karıştırma ihtiyacına uygun üstten veya yandan girişli mixer çözümü bulunmaktadır.
Firma web sitesi için tıklayınız.